Překonejte svou lenost


V životě bychom měli prožívat radost, dny si zpestřit kreativitou či jinou zábavou, ale měli bychom také umět řešit životní výzvy. Někdy se ale může stát, že se na nás nabalí jedna povinnost za druhou, nebo že musíme dělat rutinní a nezajímavé věci. Mnohdy se raději tomu, co je potřeba udělat, vyhneme. Najdeme si nějakou výmluvu či jinou činnost, za kterou své povinnosti schováme. To však nebývá řešení. Jak tedy vlastní pohodlnost a lenost překonat?

počítač

Co to je lenost?
Lenost je naše duchovní apatie, pohodlnost či neochota, která většinou plyne z nedostatku motivace. Pokud nejsme ochotní využít potenciál svých schopností či nejsme ochotní jednat a starat se, můžeme o sobě říci, že jsme líní. Pokud však lenost přemůžeme, překonáme všechny ostatní překážky v našem životě. Když nebudeme líní, budeme skvěle růst jak v osobním, tak v pracovním životě.

podnikatelka

Jak bojovat proti lenosti?

1.       MOTIVUJTE SE
Základem každého úspěchu je motivace. Proto se přestaňte podceňovat a rozhýbejte se k činnosti. S trochou snahy hned vše lépe zvládnete.
2.       NEROZPTYLUJTE SE
Vaše pracovní místo, kde se chystáte provádět vaši práci, by mělo být co nejprostší. Vše, co bude odrážet vaši schopnost koncentrace, schovejte.
3.       UDĚLEJTE PRVNÍ KROK
Každá cesta začíná prvním krokem. Proto, i když máte pocit, že jste si naložili příliš, či se jednoduše nemůžete odhodlat k realizaci, udělejte první krok, který vám otevře cestu k dalším krokům, které vás nakonec dovedou k vašemu cíli.
4.       ROZDĚLTE SI PRÁCI NA MENŠÍ ČÁSTI
Některé činnosti zaberou tolik času, že se zdají být nekonečné a nerealizovatelné. Vymezte si na ně proto jen čtvrt hodiny denně a uvidíte, že nakonec každá činnost bude mít svůj konec.

stavař

5.       RELAXUJTE
Nezapomínejte, že nemůžete pořád jen pracovat. Je také potřeba odpočívat a relaxovat. Zajděte si proto na procházku do přírody nebo s přáteli za zábavou. To vám dodá dostatek nové energie, kterou můžete opět využít na produktivní práci.