Nejlepší úprava fotek

            Všechno začíná vyfocením. Sice programy nebo aplikace na úpravu fotek toho zvládnou hodně, ale nedokážou spravit ty nejrazantnější chyby, a proto se pokuste, aby Vaše fotografie byla ostrá a aby kompozice byla správná (to znamená, že objekt, na který se chcete zaměřit, by neměl být úplně ve středu, ale trochu více vlevo či vpravo). Další razantní chyby naleznete u zaostřování. Zaostřený by měl být předmět, kterému chcete, aby lidé dávali tu největší pozornost.
3D fotografie
            Programů máte opravdu hodně na výběr. Některé jsou zdarma, za některé zaplatíte nemalé peníze. Asi nejjednodušším způsobem je otevřít si Google Play nebo App Store a podívat se, jaké aplikace tu jsou nabízené. Naleznete tu obrovskou škálu aplikací s obyčejnými filtry nebo s různými funkcemi.

Adobe Photoshop

            Asi nejznámější program na úpravu fotek. Využívají ho profesionální fotografové, reklamní agentury a vývojáři her. Sice je fajn si říct, že se naučíte s programem, který je takhle populární, ale opravdu není zdarma. Za tento program dáte přibližně 600 Kč za měsíc. Ale za tolik peněz dostanete přehledný program s mnoha funkcemi. Je výborný i na digitální kreslení.
vodopád z mobilu

Google Snapseed

            Tato bezplatná aplikace nabízí základní úpravu fotek, která vypadá profesionálně. Můžete si upravit jas, kontrast, expozici a barevnost fotografie dle svého uvážení, na výběr máte i mezi několika přednastavenými filtry (můžete si uložit i filtry vlastní). Další užitečnou funkcí je vyhlazování nedokonalostí. Jakýkoliv pupínek a jakoukoliv vrásku můžete odstranit, aniž by to vypadalo nepřirozeně.

Snappa

            Snappa je bezplatný editor, který výborně upravuje fotografie a designy na internetové blogy. Vhodný pro někoho, kdo chce mít svou vlastní stránku na webu či chce vytvořit nějakou grafiku. Můžete tu najít přes 3500 fotek a 200 textových fontů. Zdarma si můžete stáhnout 5 složek za měsíc, nebo si můžete zaplatit $10, čímž získáte neomezený přístup ke stahování.